PVC asit tankları tehlikeli asit sınıfları için üretilmekte olup yüksek asit dayanımına sahiptir. Nitrik asit, sülfürik asit gibi tehlikeli asit türleri için, ortam sıcaklığı stoklamaları, çözüm ortağı olmaktadır. Ancak kırılgan bir yapıya sahip olan pvc asit tankları dış yüzeyi polyester reçine ve elyaf ile kaplanarak kırılganlığı önlenir.

PVC Asit Tankları
PVC Asit Tankları

PVC Asit Tankları

İstenilen ölçülerde üretimi sağlanabilen pvc asit tanklarının dikey silindirik olarak üretimi sağlanmaktadır. Stoklama tankı olarak kullanılan ürünlerimize istenilen ölçülerde çıkış rekoru, serbest flanş ve entegre seviye göstergeleri adapte edilebilmektedir. Ürünlerimizin üretimi 4 aşamada gerçekleştirilmektedir. Ürünlerinizi taşıma esnasında yaşanabilecek problemlere karşı su ile test ettikten sonra asit kullanımına geçmenizi öneririz.

PVC Asit Tankları Üretim Aşamaları

1. Aşama

Üretimin ilk aşaması PVC plakaların ürün hacmine göre kalınlıkları belirlenerek silindirik hale getirilmesidir. Bu aşamada ürüne ait talep edilen çıkış rekorları, flanşları veya seviye göstergelerine ait çıkış boruları da adapte edilir.

2. Aşama

PVC parlak yüzeyi, polyester ve elyafın tank üzerine sağlam bir şekilde yapıştırılabilmesi için, zımpara aracılığı ile aşındırılır.

3. Aşama

Bu aşamada temizlenmiş ve reçine sürülmüş yüzey üzerine, depo hacmine göre, elyaf ve reçine kaplaması sağlanır. Böylelikle pvc tankın kırılgan yapısı tamamen giderilmiş olmakla beraber tankın dayanımı da arttırılmış olur.

4. Aşama

Bu aşamada kaplaması yapılan PVC tankın kaplama üzerindeki pürüzlü yüzeyi temizlenerek boyama bölümüne aktarılır. Boyası yapılan ürünlerin ekipmanları takılarak teslimat işlemlerine geçilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Ürünleri belirtilmiş olan asit türü, konsantre oranı ve sıcaklık değerleri dışında kullanmayınız.
  • Ürünleri teslimat süresince, indirme esnasında ve kurulum aşamasında oluşabilecek problemlere karşı su ile test ediniz.
  • Herhangi bir problem ile karşılaştığınızda satış temsilcileri ile iletişime geçiniz.
  • Tarafınıza gönderilen çizimi kontrol ederek giriş ve çıkış yerlerini kontrol ediniz. Depo üzerinde istenilen değişiklikler mutlaka sipariş öncesinde belirtilmelidir.
  • Tankınız mutlaka taban kısmı tamamen zemin ile temas edecek şekilde düz bir beton zemin üzerine yerleştirilmelidir.