Yağmur suyu deposu, yağmur oluklarından gelen suların toplanmasını amaçlayan ürünlerdir. Yer üstü ve yer altı olarak kullanımı mümkündür. Genel olarak fiberglas (polyester) olarak uygulama sağladığımız yağmur suyu depoları uzun ömürlü olup, bakım ve kurulum maliyetleri düşüktür. Polietilen su tankı ürünlerini de yer üstü yağmur suyu depolama amacı ile kullanabilirsiniz.

Yağmur suyu deposu ürünleri farklı ölçü ve detaylarda üretilebilmektedir. Ayrıca özel ekipmanlar sayesinde, %95 verimli filtreleme imkanı, aşırı yağışlar için tank içerisinde akış düzenlemesi sağlanabilmektedir.

Yağmur Suyu Deposu Ölçüleri

Ürün ölçüleri polyester ve polietilen su deposu ölçüleri ile aynıdır. Ölçüler için aşağıda yer alan su deposu ölçüleri sayfalarını ziyaret edebilir veya temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Yağmur Suyu Deposu Çeşitleri

Yağmur suyu deposu ürünleri yer altı ve yer üstü olmak üzere 2 grup olarak ayrılmaktadır. Yer üstü ürünler için fiberglas ve polietilen tanklar kullanılmakta olup, yer altı ürünler için sadece fiberglas ürünler sunulmaktadır.

Yer Üstü Yağmur Suyu Deposu

Polyester (Fiberglas) Yağmur Suyu Deposu

Yatay veya dikey olarak üretimi sağlanabilen polyester yağmur suyu depoları, birden fazla alternatif ölçüde üretim kapasitesine sahiptir. Fiberglas filtre veya vortex filtre ile kullanıma uygundur. Ayrıca soğuk bölgeler için yalıtım takviyeli olarak ürün üretimi sağlanabilmektedir.

Dolum borusu ölçü ve konumları değiştirilebilmekte ayrıca ek ekipman montajı talep doğrultusunda sağlanabilmektedir. Pompa türlerine göre de ekipman çeşitliliği sağlanabilmektedir. Ekipman detayları ve kullanım çeşitleri hakkında detayları sayfa içerisinde inceleyebilirsiniz.

Polietilen Yağmur Suyu Deposu

Sadece yer üstü kullanımlar için ürün sağlanabilmektedir. Polietilen su depoları ile aynı ürünlerdir. Yağmur hattınızı depo üzerinden delik açarak yerleştirebilirsiniz. Vortex filtre kullanımı için uygun ürünlerdir. Yağmur hattınızı filtreye filtre çıkış hattını da depoya adapte ederek kullanım sağlayabilirsiniz. Ölçü ve ürün ekipmanlarında değişiklik sağlanamamaktadır.

Daha fazla detay için polietilen su depoları sayfamızı ziyaret edip, ölçü ve ekipman detaylarını inceleyebilirsiniz.

Polyester (Fiberglas) Yağmur Suyu Deposu Görselleri

Yer Altı Yağmur Suyu Deposu

Yer altı (toprak altı) yağmur suyu depoları sadece polyester (fiberglas) olarak üretilebilmektedir. Birden fazla detayda üretim sağlanabilmektedir. Fiberglas filtre veya vortex filtre ile kullanım sağlanabilmektedir. Bunun ile birlikte dalgıç pompa, hidrofor pompa kullanımına göre ekipman çeşitliliği sağlanabilmektedir.

Yer altı yağmur suyu depolama tankları için ayrıca depo içerisinde makine dairesi (hidrofor odası) oluşturulabilmektedir. Böylelikle kullanım sağlanacak pompalarınız için de yer kazancı sağlayabilirsiniz. Bu ürün grubu  için ölçü bilgisi almak için toprak altı su depoları sayfamızı ziyaret edebilir veya temsilcilerimiz ile görüşebilirsiniz.

Yer Altı Yağmur Suyu Deposu Görselleri

Yağmur Suyu Deposu Ekipmanları

Kullanılacak pompa türüne ve tank hacmine göre ekipmanlar değişebilmektedir. Ayrıca farklı türde filtre opsiyonları, akış düzenleyici ve dolum borusu ekipmanları sağlanabilmektedir. Aşağıda birden fazla ürün detayına erişebilirsiniz. Daha farklı ürün  veya üretimler için satış temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Fiberglas Filtreli Dalgıç Pompa Kullanımına Uygun Ürünler

Dalgıç pompa kullanılacak ürünler için depo iç kısmında bir tabla yer almaktadır. Buna uygun olarak pompa bağlantı rekoru ve kablo çıkış rekoru depo üzerinde konumlandırılmaktadır. Fiberglas filtre tank kapağı içerisine yerleştirilen kullanımı basit filtrelerdir. Tüm ekipman ölçüleri tank hacmine göre değişmektedir. Ayrıca farklı bağlantı ekipmanları ürünlere bağlanabilmektedir. Ayrıca iç destek ekipmanları, sayısı da tank kapasitesine göre değişebilmektedir.

Ekipman Yerleşimi

Fiber Filtreli Dalgıç Pompa Ekipman Listesi
Fiber Filtreli Dalgıç Pompa Ekipman Listesi

Ekipman Listesi

No Detay
1 Dolum Kapağı
2 Müdahale Kapağı
3 Dolum Boruları
4 Pompa Rekoru
5 Bağlantı Kapağı
6 Pompa İniş Borusu
7 Klape Adaptörü
8 Taşkan Borusu
9 İç Destek
10 Havalandırma
11 Kaldırma Tertibatı
12 Fiber Filtre

Fiberglas Filtreli Hidrofor Pompa Kullanımına Uygun Ürünler

Hidrofor pompa bağlantıları için tank iç kısmına boru indirilerek bağlantı kolaylığı sağlanır. Pompanın sağlıklı kullanımı için bağlantı borusu alt kısmında dış dişli adaptör bulunur. Bu ürüne klape bağlanarak kullanılması önerilir. Fiberglas filtre tank kapağı içerisine yerleştirilen kullanımı basit filtrelerdir. Tüm ekipman ölçüleri tank hacmine göre değişmektedir. Ayrıca farklı bağlantı ekipmanları ürünlere bağlanabilmektedir. Ayrıca iç destek ekipmanları, sayısı da tank kapasitesine göre değişebilmektedir.

Ekipman Yerleşimi

Yağmur Suyu Deposu Ekipmanları
Yağmur Suyu Deposu Ekipmanları

Ekipman Listesi

No Detay
1 Dolu Kapağı
2 Müdahale Kapağı
3 Dolum Boruları
4 Pompa Rekoru
5 Kablo Çıkış Rekoru
6 Pompa Tablası
7 Taşkan Borusu
8 İç Destek
9 Havalandırma
10 Kaldırma Tertibat
11 Fiberglas Filtre

Vortex Filtreli Dalgıç Pompa Kullanımına Uygun Ürünler

Vortex filtre polietilen yapıda olup, içerisinde bulunan özel paslanmaz ekipmanı ile %95 temizlik verimi sağlamaktadır. Vortex filtreler yer üstü ve yer altı tüm tanklar için kullanılabilmektedir. Tüm ekipman ölçüleri tank hacmine göre değişmektedir. Ayrıca farklı bağlantı ekipmanları ürünlere bağlanabilmektedir. Ayrıca iç destek ekipmanları, sayısı da tank kapasitesine göre değişebilmektedir.

Ekipman Yerleşimi

Vortex Filtre Ekipman Listesi
Vortex Filtre Ekipman Listesi

Ekipman Listesi

No Detay
1 Müdahale Kapağı
2 Pompa Bağlantı Rekoru
3 Kablo Çıkış Rekoru
4 Yağmur Dolum Borusu
5 Vortex Filtre
6 Akış Düzenleyici
7 Dolum İniş Borusu
8 Akış Düzenleyici Tablası
9 İç Destek
10 Havalandırma
11 Kaldırma Tertibatı
12 Yüzey Emiş Filtresi
13 Pompa Tabla
14 Dalgıç Pompa
15 Taşkan Sifonu
16 Tank Ayakları

Vortex Filtreli Hidrofor Odalı (Makine Daireli) Ürünler

Hidrofor odası tank hacmine ek olarak yapılan alanlardır. Tank ile bütün olan makine daireleri metal panel desteği bulundurmaktadır. Tank hacmine göre panel detayları değişmektedir. Daire kapakları pompa geçişine uygun olacak şekilde ölçülendirilmektedir. Ayrıca daire iç kısmında geniş bir pompa tablası bulunmaktadır. Yüzey emiş filtresi ekipmanı ile birlikte kullanımında %100 kullanım imkanı sağlayacaktır.

Ekipman Yerleşimi

Ekipman Listesi
Ekipman Listesi

Tüm ekipmanlar tank hacmine göre değişebilmektedir. Ayrıca oda boyutları da farklılık göstermektedir. Bağlantı rekorları hariç tüm ekipmanlar opsiyoneldir. Dilerseniz sadece yağmur suyu deposu  veya istediğiniz ekipman seçimini ekletebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için satış temsilcilerimiz ile iletişim sağlayabilirsiniz.

Ekipman Listesi

No Detay
1 Müdahale Kapağı
2 Dolum Borusu
3 Pompa Bağlantı Rekorları
4 Kablo Çıkış Rekoru
5 Pompa Tablası
6 Oda Kapağı
7 Havalandırma
8 Kaldırma Tertibatı
9 Vortex Filtre
10 Akış Düzenleyici
11 İniş Borusu
12 Akış Düzenleyici Tabla
13 Depo ve Oda Bağlantı Rekoru
14 Yüzen Şamandıra
15 Fiberglas Paneller
16 Özel Metal Ayırıcı
17 İç Destek
18 Dış Destek
19 Sabitleme Plakaları
20 Oda Merdiveni

Vortex Filtre ve Özel Ekipmanlar

Yağmur suyu deposu için üretilen özel ekipmanlardır, depo içerisine veya depoya direkt olarak bağlantı sağlanarak kolay kullanım sağlayan ekipmanlardır.

Yağmur Suyu Deposu
Yağmur Suyu Deposu Vortex Filtre Ölçülendirme

Vortex Filtre

Montaj Alanı Çatı Alanı (m²) Debi (lt/sn) Çap (A) (mm) Yükseklik (H) (mm) Giriş (mm) Temiz Su Çıkış (mm) Atık Su Çıkış (mm)
Yer Üstü 200 4,2 380 610 110 110 110
Yer Üstü 500 12,8 480 680 160 110 160
Yer Üstü 1000 25,6 540 810 200 125 200
Yer Üstü 3000 80,6 640 1000 250 200 250
Yer Altı 200 4,2 380 570+300=870 110 110 110
Yer Altı 500 12,8 480 640+300=940 160 110 160
Yer Altı 1000 25,6 540 770+300=1070 200 125 200
Yer Altı 3000 80,6 640 1000+300=1300 250 200 250
YouTube video

Diğer Özel Ekipmanlar

1- Yüzey Emiş Filtresi

HDPE malzemeden mamul muhafaza ve krom 50 mesh geçirgenlikte iç filtre ile depo içerisinde %100 su kullanımı sağlar.

2- Giriş Akış Düzenleyici

HDPE malzemeden mamul farklı ebatlarda üretilebilen ürünlerdir, yağmur suyunun tank içerisine yavaş bir şekilde inişini sağlar.