İndirimli fiyatlar için iletişime geçiniz...

Polyester asit tankları epoksi reçineden imal edilmektedir. Bu reçine türü daha az polar grup içerdiği için suya ve hidroliktik etkenlere karşı dayanımı standart reçinelere göre daha fazladır. Yapılarındaki üstünlük, mükemmel kimyasal dayanım yanında esneme, uzama ve yük altında eğilme sıcaklığı gibi mekanik değerlerin daha yüksek olmasını sağlar.
Vinyl ester reçinenin özel yapısı, ester gruplarının hidrolizini engelleyerek, zincirin uçlarından tam kürlenebilmesine olanak sağlar. Bundan dolayı asit ve kimyasal bazlara karşı yüksek direnç göstermektedir. Vinyl ester reçine serleştiğinde, sadece zincirin ucundaki çifte bağlar ve çapraz bağ oluşturur. Mekanik etki altında daha dayanıklı, uzaması daha fazla, daha çok mekanik enerji absorbe edebilen ve termo şoklara daha dayanıklı bir yapı oluşturmaktadır.

Polyester Asit Tankları
20 Ton Yatay Polyester Asit Tankları

Polyester Asit Tankları

Polyester asit tankları için vinyl ester reçine haricinde yüzey tülü, mat strand elyaf ve dokuma tipi elyaf kullanılmaktadır. Altta link üzerinde reçine dayanım tablolarına ulaşabilirsiniz. İki reçine türü de farklı asitler için farklı konsantre oranlarında dayanım sağlar. Vinyl ester reçine maliyetleri izoftalik reçineye kıyasla daha yüksektir.

Çok ince yapıda cam elyaf kumaştır, jelkot ve takviye malzemesi arasında kullanılır. Kırpık cam keçesi ile benzer yapıda olup çok daha ince ve rafine formudur. Yüzeyde yani jelkot katmanında elyaf dokusu görüntüsünü engellemek için de kullanılır. Ayrıca kimyasal madde tanklarında reçine zengin alanların oluşturulmasında ve jelkot katmanlarının takviyesinde kullanılır.

Polyester ve vinyl ester reçine uygulamalarında kullanılan hammadde Cam Elyaf A.Ş. üretimi olup TSE standartlarında üretilmektedir. Ürün hacmine göre kullanım miktarı değişmektedir.

Cam dokuma kumaş, büyük CTP parçaların üretilmesinde kullanılan yüksek darbe ve yüksek mekanik takviye sağlayan bir malzemedir. Bükülmüş yapıda değildir. Kolay ıslanır ve örtmesi ile sermesi oldukça başarılıdır. Tekne ve tanklarda kırpık cam elyafı keçesi ile birlikte tokluk ve rijitlik sağlamak için kullanılır.

Yatay Silindirik Asit Tankları

Alternatif ölçü imkanları ve tüm hacimlerde üretimi sağlanabilen yatay polyester asit tankları projelerde büyük kolaylık sağlamaktadır. Güçlü dayanımı ve kaliteli hammadde kullanımı ile sizlere asit tankı stoklamalarınızda uzun yıllar hizmet sağlayacaktır.
Ürün ölçüleri hakkında bilgi almak için polyester su deposu ölçüleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Dikey Silindirik Asit Tankları

Tüm hacimler için birçok alternatif ölçü imkanına sahip olan dikey silindirik polyester asit tankları sizlere uzun yıllar hizmet verecektir. Vinyl ester reçinenin üstün dayanımı sayesinde kimyasallarınız güvende olacaktır.

Prizmatik Asit Tankları

İstenilen ölçülerde üretimi sağlanan prizmatik polyester asit tankları silindirik tanklara göre biraz daha maliyetlidir. Daha çok taşma tankı, daldırma tankı veya kimyasal havuz olarak kullanılan prizmatik tanklar, kaynar su tankı olarak da tercih edilmektedir.

Silo Asit Tankları

Silindirik dikey konumda alt kısmı konik olarak üretilen tanklar 2 farklı alternatif üretim şekline sahiptir. Kapalı sistem silo veya açık ağızlı olarak üretilebilen tanklar deterjan ve temizlik malzeme üreticileri tarafından oldukça fazla talep görmektedir. İstenilen ölçüde konik yüksekliği, alternatif genişlik ve yükseklik ölçüleri, talebe göre yer ile çıkış arası mesafenin düzenlenebilmesi ve tüm hacimlerde üretim sağlanabilmesi polyester silo asit tanklarının en büyük avantajlarıdır. Ayrıca sıvı ambalajlaması içinde silo tankları oldukça fazla tercih edilmektedir.