Polyester Su Depoları SSS

Genel Özellikler

Polyester su depoları, farklı ölçülerde ve 100 ton hacme kadar yatay veya dikey olarak üretilebilmektedir.

Korozyona uğramaz ve paslanmaz.

Su harici kullanımlar polyester su depoları içerisinde yapılamaz. Bunun için polyester asit tankları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Her hacim için birden fazla ölçüde üretim sağlanabilir.

Cam elyaf, dokuma tipi elyaf ve polyester reçine birleşimi ile üretim sağlanır.

Ürünlerimiz kendi laboratuvarlarımızda test edilir ve TS 1863 standardına göre üretilir. Ayrıca yer altı tanklarımız EN 976 Avrupa standardına göre üretilir. Toprak altı su depoları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Polyester su deposu için giriş ve çıkış ölçüleri değiştirilebilir, depo üzerinde istenilen herhangi bir bölgeye bağlantı sağlanabilir.

Kapak ölçüleri değiştirilebilir.

 

Garanti Süresi

Polyester su depoları 5 yıl garanti altındadır. Bu süre zarfında garanti koşullarına uygun olarak kurulumu yapılmış ürünlerin hasarları yerinde tespit edilir ve onarılır. Ancak onarımı sağlanamayacak ürünlerin değişimi sağlanır.

Garanti Koşulları

 • Ürünleri mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştiriniz.
 • SSS
 • Taban kısmı tamamen beton zemin ile temas etmelidir.
 • Bağlantı rekor veya flanşlarını gereğinden fazla sıkmayınız. Mutlaka bağlantı sonrası dolum yapmadan çıkış rekoru altına destek ekipmanı koyarak aşağı doğru baskı yapmasını engelleyiniz.
 • Ürünleri dolu halde iken kaldırmayınız veya hareket ettirmeyiniz.
 • Ürünlerin indirilmesi ve yerleştirilmesi sırasında dikkat ediniz.
 • Tüm ürünler için sızdırmazlık testi işlemi ürün bitişinde sağlanır.
 • Ürünlerin üzerine delici veya kesici cisimler ile müdahale etmeyiniz.
 • Herhangi bir problem ile karşılaşırsanız mutlaka satış temsilcilerimize bilgi veriniz.

Ödeme Koşulları

Ödemelerinizi banka havalesi veya kredi kartı ile sipariş onayı ile birlikte yapmanız gerekir. Stokta olmayan ürünler için, sipariş onayı ile birlikte kaparo ödemesi yapılması, ürün hazır olduğunda fatura ödemesi tamamlandığında ürününüz tarafınıza en hızlı şekilde teslim edilecektir.

Teslimat Koşulları

Stok ürünler en geç 3 iş günü içerisinde adresinize teslim edilecektir. İstanbul dışı teslimatlar ambar firmaları veya yük üstü araçlar ile tarafınıza iletilir. Bölge olarak teslim sürelerinde değişiklik olabilmektedir. Yükleme sonrası tarafınıza tam teslimat tarihi bildirilecektir.

Stok olmayan ürünler için ürün hacmine göre teslimat günü değişlik göstermekte olup en geç 10 gündür.

Ürün Ölçüleri Değiştirilebilir Mi?

Polyester su depoları için tüm hacimlerde ölçü alternatifi bulunmaktadır. Ayrıca yatay veya dikey olarak farklı ölçülerde üretim sağlanabilir.

Ekipmanlar Değiştirilebilir Mi?

Giriş, çıkış bağlantı ölçüleri ve depo üzerindeki konumu değiştirilebilir. Ayrıca talep doğrultusunda arttırılabilir. Kapak ölçüleri talep doğrultusunda genişletilebilmektedir.

Neden Polyester Su Deposu Tercih Etmeliyim?

Öncelikle uzun bir garanti süresine sahip olup tamir edilebilir olması en önemli özelliğidir. Tamir sonrası ürünleri ilk gün ki gibi kullanıma devam edebilirsiniz. Plastik su depolarına kıyasla en önemli farkı budur. Ayrıca talep edilen tüm ölçülerde, yatay veya dikey olarak, üretilebilmektedir.

Polyester Su Deposu Sağlığa Zararlı Mıdır?

Piyasada yer alan tüm su deposu ürün grupları gibi, plastik veya paslanmaz, polyester su depoları da suyunuza hijyenik olarak zarar vermez. Belirli periyotlarda temizliği yapıldığı takdirde güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz.

POLYESTER SAĞLIK BELGESİ

Toprak Altına Gömülebilir Mi?

Evet polyester su depoları toprak altına gömülebilir ancak kalınlık ve ekipmanlar değişiklik göstermektedir. Bu yüzden toprak altı su depoları için aşağıda yer alan sayfa linkini ziyaret etmeniz gerekmektedir. Standart polyester su depoları toprak altına gömülememektedir.

TOPRAK ALTI SU DEPOLARI

Depo Hacimlerinin Doğruluğunu Nasıl Hesaplarım?

Polyester su depoları ve diğer tüm su deposu ürünleri için ölçü ile hacim uyuşmasına dikkat edilmelidir. İzoplas olarak tüm kapasite hacimleri 3 boyutlu programlar aracılığı ile hesaplanır ve hacim doğruluğu %100 dür. Depo tercihinizi yaparken mutlaka ölçülerinizi kontrol ediniz. Tanker harici dolum yaptığınız da bu hacim farklılığını anlamanız zor olacaktır.

Foseptik Tank SSS

Genel Özellikler

 • Fiberglas yapısı ile yüksek dayanım sağlar.
 • Farklı ölçülerde üretim sağlanabilir.
 • Kot farkları değiştirilebilir.
 • Korozyona uğramaz.
 • Toprak altında çürümez, uzun yıllar kullanım sağlar.
 • 100m3 hacme kadar üretim sağlanabilir.
 • Kurulum kolaylığı sağlar.

Foseptik Tank Kullanım Koşulları

 • Ürünlerin konulacağı alanın talimatnamelerde belirtilen ölçülere göre kazılması gerekmektedir.
 • Kazı alanı taban kısmı mutlaka düz bir beton zemin olmalıdır. Beton dökülemeyecek alanlar için mutlaka bilgi verilmelidir. Konu ile ilgili teknik ekip sizlere öneriler sunacaktır.
 • Ürün üzeri kapatılırken dört taraftan eşit miktarda ve eşit mesafede işlem yapılmalıdır.
 • Depo üzerini hafriyat toprağı ile kapatmayınız. İnce kum ile depo üzerini kapatınız. Ayrıca pea gravel olarak bilinen nohut çakıl taşı (3/8″ büyüklüğünü geçmeyecek) ile kapatabilirsiniz.
 • Septik tank ürünleri yerine alınırken mutlaka üzerinde bulunan yerleştirme mapaları kullanılmalıdır. Başka bir ekipman kullanmayınız.
 • Ürünler standart olarak 30 cm kot farkına göre üretilmektedir. Bu ölçü dışındaki kullanımlar için mutlaka sipariş öncesinde bilgi verilmelidir. Aksi durumda uygulama yapılan tüm ürünler garanti kapsamı dışında kalacaktır.
 • Septik tank kazı alanının tam ortasında kalacak şekilde konulmalıdır. Tüm boşluklar eşit ölçüde olmalıdır.
 • Tank yerleşimi sonrası üzerinde ve yakın bölgede araç geçişi olmamalıdır. Bu durumlarda mutlaka tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Araç geçişi olan bölgeler için deponun kalınlaştırılması ayrıca kot farkının arttırılması gerekir.
 • Çok fazla yağış alan bölgelerde tankınızı beton zemine sabitlemenizi öneririz. Kuyu içerisinde fazla miktarda birikecek su, tankı boş halde iken kaldırarak kazı yerinden dışarı çıkartabilmektedir.
 • Tank kapatılırken kullanılacak kum içerisinde kesinlikle taş, metal vb. herhangi bir materyal olmamasına dikkat ediniz.

YER ALTI TANKLARI GÖMÜLME ŞARTLARI

Neden Fiberglas?

Fiberglas sert malzeme olup baskı dayanımı yüksektir. Tüm Dünya da fiberglas tanklar toprak altında kullanılmaktadır. Ayrıca birçok ülkede bu ürünler ile ilgili standartlar bulunmaktadır. Biz de ürünlerimizi EN 976-1 standartlarına uygun olarak gerçekleştirmekteyiz. Tüm testleri de kendi laboratuvarımızda sağlamaktayız.

Toprak Altına Gömülebilir Mi?

Foseptik tankları ile ilgili akla ilk gelen soru toprak yüküne olan dayanımıdır. Ürünlerimiz tarafınıza gönderilen çizimlerde yer alan detaylara göre uygulama sağlandığı takdirde üzerine dökülecek kum veya çakıl taşı için dayanım gösterecektir. Tüm ürünlerimizin test raporları kendi laboratuvarlarımızda hazırlanmakta, EN 976-1 standardı baz alınarak üretilmektedir. Izoplas ar-ge işlemlerine önem vermekte ve Türkiye’nin en büyük laboratuvarına sahip polyester tank üreticisidir.

Kot Farkı Nedir?

Kot farkı foseptik tanklarının ne kadar derine gömüleceğini ifade etmektedir. Bu derinlik ayrıca atık borusu hattınızın üst zeminden ne kadar aşağıda olduğu anlamına gelir. Böylelikle dolum hattı borunuzu direk tank borusuna giriş yapabilirsiniz.

Derine Kazı Yapamıyorum Alanda Su Çıkıyor

Farklı ölçülerde üretim sağlayarak depo yükseklik ölçüsünü minimum seviye alarak, su çıkmadan ürün yerleşimini sağlayabilirsiniz. Standart bir 10 ton foseptik tankı 240 cm yüksekliktedir ayrıca 10 cm beton yükseklik payı ile 250 cm bir derinlik kazılması gerekir. Ürün çapını 150 cm yaparak depo uzunluğu arttırılabilir depo yüksekliği 180 cm olarak ayarlanabilir. Böylelikle 60 cm bir derinlik mesafesi kazanabiliriz.

10 Ton Foseptik Tankı 150 Çap

SSS

10 Ton Foseptik Tankı Standart Ölçü

SSS

Polietilen Su Depoları SSS

Genel Özellikler

 • Tüm ürünlerimiz 1. sınıf hammaddeden üretilmektedir. Kesinlikle geri dönüşüm malzemesi kullanılmaz.
 • Yatay üretim sadece 5 ton kapasiteye kadardır. 25 ton hacme kadar dikey olarak üretilebilir.
 • Kapak çapı ve yeri sabittir kesinlikle değiştirilemez.
 • Ürün çıkış rekoru 2″. Bu ölçü büyütülebilir ancak ekstra ücrete tabi olacaktır.
 • Ürünler beyaz ve mavi renklerde üretilebilmektedir.
 • Depoların temizliği en az senede bir kez yapılmalıdır.
 • Depo ölçülerimiz standarttır değiştirilemez.
 • Ürünlerimiz gıda tüzüğüne uygun olarak üretilmektedir.

Garanti Süresi

Ürünlerimiz 2 yıl garanti altındadır.

Garanti Koşulları

 • Ürünlerinizi mutlaka düz bir beton zemin üzerine yerleştiriniz.
 • Tesisat bağlantısı sırasında çıkış rekorunu gereğinden fazla sıkmayınız.
 • Esnek hortum kullanınız.
 • Depo üzerine delici veya kesici cisimler ile yaklaşmayınız.
 • Su harici kullanımlar için mutlaka bilgi edininiz.

Teslimat Bölgeleri

Polietilen su deposu ürünlerimiz Türkiye ve Dünya’nın tüm bölgelerine gönderilebilmektedir. Adres bilgilerinizi satış danışmanlarımıza iletmeniz durumunda sizlere fiyat konusu hakkında yardımcı olacaklardır. Teslimat tarihi de tarafınıza bu süreçte iletilecektir.

Teslimat Şekilleri

Sipariş sonrası ürün ölçüleri Gebze ve Tuzla ambarına iletilerek en uygun aracın temini sağlanır. Sonrasında sizlere plaka ve teslimat sağlayacak arkadaşımızın iletişim bilgileri iletilecektir. Ürünler tarafınıza teslim edilene kadar firmamızın sorumluluğu altındadır.

Ödeme Şekilleri

Ödemelerinizi sipariş onayınıza istinaden kredi kartı veya banka havalesi olarak gerçekleştirebilirsiniz. Ürünlerin teslimatı en geç 3 iş günü içerisinde tarafınıza sağlanacaktır.

Kimyasal Kullanımı

Polietilen ürünler kimyasal stoklaması için kullanılabilmektedir. Bunun için mutlaka asit konsantre oranı ve stok sıcaklık değerlerini satış danışmanlarımıza iletmeniz gerekmektedir. Kullanılacak kimyasal yoğunluğuna göre kalınlaştırılması gereken ürünler ortam sıcaklığında stoklanacak tüm kimyasal kullanımı içindir.

Toprak Altı Su Depoları SSS

Genel Özellikler

 • Ürünlerimiz fiberglastır. Korozyona uğramaz ve paslanmaz.
 • Tank içerisinde yer alan dalgakıran sistemi üzerine gelecek kum yükünün azaltılmasını sağlar.
 • Havalandırma borusu sayesinde suyunuzun koku yapmasını önler.
 • Depo üzerinde yer alan mapalar sayesinde toprak altına yerleşim kolay bir şekilde sağlanır.
 • Standart ürünler için kot farkı 30 cm olarak düzenlenir.
 • 5 yıl garanti süresine sahiptirler.

Garanti Koşulları

 • Ürünlerinizi mutlaka tarafınıza gönderilen talimatnamelere uygun olarak yer altına yerleştirilmelidir.
 • Taban kısmı beton olmalıdır. Beton dökülemeyen alanlar için mutlaka tarafımıza bilgi verilmelidir.
 • Ürünleri toprak altına yerleştirirken tank üzerinde yer alan yerleştirme mapaları harici kullanım yapmayınız. Sadece bu mapalar aracılığı yerleştiriniz.
 • Tank üzeri kapatılırken kesinlikle hafriyat toprağı kullanmayınız. İnce kum kullanarak tank üzerini kapatınız.
 • Tank çevresinde araç geçişi olmamalıdır. Mümkün olmayan durumlarda mutlaka bilgi veriniz.
 • Tanklarınızı özellikle çok yağış alan bölgelerde zemine sabitleyiniz.
 • Tankın araç üstünden indirilirken veya yerleştirilirken çarpmayınız veya düşürmeyiniz.

Ne Kadar Derine Gömebilirim?

Tanklarınızı dilediğiniz seviyede derine gömebilirsiniz ancak 30 cm ve üzeri durumlarda tarafımıza mutlaka bilgi vermeniz gerekmektedir. Tarafınıza gönderilen veya site içerisinde erişebileceğiniz talimatnameler birebir uygun olarak uygulama yapmanız gerekmektedir.

İçme Suyu Olarak Kullanabilir Miyiz?

Toprak altı su depoları gıda reçinesi uygulaması ile içme suyu olarak kullanılabilmektedir. Ürünlerimize ilişkin gıda belgesi görüntülemek için tıklayınız.

Hangi Pompa Türüne Göre Kullanım Sağlayabilirim?

Toprak altı su depoları dalgıç pompa veya hidrofor pompa kullanımına uygun olarak kullanılabilmektedir. Bunun için daha öncesinde tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir. Daha fazla bilgi için toprak altı su depoları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TOPRAK ALTI SU DEPOLARI

SSS
Dalgıç Pompa Ekipmanları

 

SSS
Hidrofor Pompa Ekipman Dizilişi