İndirimli fiyatlar için iletişime geçiniz...

Sülfürik asit tankı genel olarak %98 konsantre oranına uygun olarak üretilmekte ve kullanılmaktadır. Tehlikeli asit türlerinden bir olan sülfürik asit için %75 konsantre oranına kadar 2 farklı üretim, %75 ile %100 konsantre arasındaki sülfürik asit stoklaması için de 2 ayrı üretim bulunmaktadır.

Sülfürik Asit Tankı

Polyester Sülfürik Asit Tankı

Maksimum %75 konsantre sülfürik asit için uygulama yapılabilen polyester asit tanklarının garanti süresi 5 yıldır.

Dayanım Tablosu

Dayanım Konsantre (%) Sıcaklık (^C)
Sülfürik Asit %1 100^C
%5 100^C
%10 100^C
%25 100^C
%50 90^C
%70 70^C
%75 40^C
Tüm asit türleri için tıklayınız.

Tabloda yer alan değerlerin üstündeki sülfürik asit tankı için polietilen veya pvc asit tankları kullanılabilmektedir.

Ürün Görselleri

PVC + Vinylester Sülfürik Asit Tankı

PVC asit tankları kırılgan yapısı nedeni ile vinylester reçine ile kaplanarak kullanılabilmektedir. Polietilen tanklara göre daha uzun ömürlü olan ve ekipman olarak birçok alternatif seçeneğe sahip olan tanklar istenilen ölçülerde üretilebilmektedir.
PVC asit tankları 4 aşamada üretilebilmektedir.

1. Aşama
Tank pvc halinde istenilen ölçülerde silindirik hale getirildikten sonra çıkış rekoru, serbest flanş boruları ve seviye göstergesi boruları takılarak yüzey parlaklığının aşındırılması için zımpara işlemine geçilir.

Sülfürik Asit Tankı Özellikleri

2. Aşama
Tank yüzeyi zımparalanarak vinylester reçine ve cam elyaf kaplamasına hazır hale getirilir. Bu sayede vinylester reçine ve elyafın tank üzerine en iyi şekilde yapışması sağlanır.

Sülfürik Asit Tankı Özellikleri

3. Aşama
Tank yüzeyi vinylester reçine ve elyaf ile kaplanarak kırılgan yapısı giderilmiş olur. Kaplama kalınlığı tank hacmine göre değişmektedir.

Sülfürik Asit Tankı Özellikleri

4. Aşama
Ürün kaplaması yapıldıktan sonra ürün yüzeyi tekrar temizlenerek boya kısmına geçilir. Ürün boyandıktan sonra gerekli ekipmanlar bağlandıktan sonra sevkiyat bölümüne aktarılır. Sevkiyat güvenliği açısından bazı ekipmanlar demonte olarak gönderilebilmektedir.

Sülfürik Asit Tankı Özellikleri

Polietilen Sülfürik Asit Tankları

Polietilen sülfürik asit tankları %100 oranında kalınlaştırılarak üretilmektedir. Sülfürik asit için ortalama kullanım ömrü 5 ile 10 yıl arasında değişebilmektedir. Ürün çıkış rekorları PE malzemeden olup, asit dayanımı depo ile aynıdır.

Sülfürik Asit Nedir?

Sülfürik asit, H2SO4, güçlü bir mineral asididir. Suda her konsantrasyonda çözünebilir. Olası kaşifi 8. yüzyıl simyacısı Cabir bin Hayyan tarafından verilen ismiyle[2] Yenime uğratıcı, renksiz ve yoğunluğu yüksek sıvı. Çok önemli bir kimyasal madde olan sülfürik asit sanayide değme yöntemi ya da kurşun odalar yöntemi ile üretilir. Bu yöntemlerde kükürt dioksit çeşitli katalizörler eşliğinde oksijenle yükseltgenerek kükürt triokside dönüştürülür ardından kükürt trioksit suyla tepkimeye sokularak sülfürik asit elde edilir. Sülfürik asit çeşitli derişimleri halinde gübre, pigment, boyar madde, patlayıcı madde, ilaçlama, inorganik tuz ve petrol arıtım ve metalurji işlemlerinde kullanılır. Ayrıca çeşitli pillerin yapımında da sülfürik asitten yararlanılır. Halk arasında “akü asidi” diye bilinir. Elektriği iletir. Suda çözündüğünde çok yüksek ısı çıkar.
Piyasada satılan sülfürik asitler çoğunlukla yüzde 78,93 ya da 98’liktir.

Sağlık Açısından Riskleri

Hangi konsantrasyonda olursa olsun, gözlerle teması tehlikelidir. Derişik sülfürik asit gayet kaşındırıcı olup, deride şiddetli yanıklar meydana getirir. Temas halindeki bölge göz duşu veya seyreltik baz ile yıkanmalıdır. Su ile yıkandığı takdirde ısı açığa çıkacaktır ve asıl yanmayı bu olay gerçekleştirecektir. Temas edilen yerde renk açımı ve iz bırakıcı yaralar oluşur.