İndirimli fiyatlar için iletişime geçiniz...

Kostik asit tankı, sodyum hidroksit stoklaması için üretilen tanklardır. Polietilen ve polyester asit tankları bu asidin stoklanması için uygun olacaktır. Ancak stok sıcaklık değeri 55 derece derece üstünde olan stoklamalar için polietilen kostik asit tankları yeterli olmayacaktır. Bunun için polyester asit tankları kullanılması gerekmektedir. Aşağıda polyester asit tanklarının kostik asit için dayanım değerlerini görebilirsiniz.

Kostik Asit Tankı

Polyester Kostik Asit Tankı

Dayanım Tablosu

Dayanım Konsantre (%) Sıcaklık (^C)
Kostik Asit %5 70^C
%25 65^C
%50 90^C
Tüm asit türleri için tıklayınız.

Ürün Görselleri

  • Polyester asit tankı ölçüleri değiştirilebilmektedir. Talebiniz doğrultusunda projenize en uygun ölçüde asit tankı üretimi sağlanabilmektedir.
  • Ürünlerimiz 5 yıl garanti altındadır.

Polietilen Kostik Asit Tankı

Kullanılacak kostik asidin konsantre oranına göre kalınlığı arttırılan polietilen asit tankları ölçüleri standarttır. Ürün ölçüleri için polietilen su deposu ölçüleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kostik Asit Nedir?

Sodyum hidroksit (kostik asit) katı halde beyaz renkte bir maddedir. Kostiğin içeriğinde sodyum, hidrojen ve oksijen atomlarını vardır. Formülü NaOH tür. Potasyum hidroksit olarak imal edilen kostiğin formülü KOH tur. Kullanım alanının genişliği muazzamdır. Petrol rafinelerinden arıtmalara sabun imalat tesislerinden kağıt ve boya üretim tesislerine kadar bir çok alanda kullanımı mevcuttur. Kostikin teknik (spesifik ) özellikleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.Kostik; potas kostik, boncuk kostik, payet kostik, sud kostik, sıvı kostik, sodyum hidroksit gibi isimlerle de karşımıza çıkar.

Erime Noktası318 ° C

Kimyasal Adı sodyum hidroksit
Kimyasal Formülü NaOH
Molekül Ağırlığı 39.9971 g/mol
Renk / Form Beyaz, Sıvı
Yoğunluk 2.1 g/cm³
Kaynama Noktası 1.390 °C